איך מקימים גינה אורגנית

בא לכם על גינה כיפית, גם מזינה וגם בריאה? הנה כמה רעיונות איך לעשות זאת בקלות, אצלכם בבית

– בחרו מקום שנחשף לפחות ל-6 שעות שמש ביום. בפיסת הקרקע, בין אם היא בבניין משותף, באדנית גדולה בבית או בגינה פרטית, תוכלו לשתול ירקות ופירות וגם צמחי נוי ופרחים.  
– הכינו את הקרקע. כל צמח ופרח צריך מצע טוב לגדול בו. האדמה מזינה את הצמחים ושומרת עליהם, לכן, ראשית טייבו את הקרקע עם קומפוסט אורגני. זהו זבל קנוי שעשוי משיירי מזון וצמחים, שעבר תהליך פירוק טבעי. ניתן לרכוש אותו במשתלות או להכין בעצמכם (תהליך מעט מורכב ודורש זמן). לאחר שזיבלתם, הגיע זמן לתחח את האדמה. פעולת התיחוח היא בעצם הפיכת האדמה עם את חפירה, קלשון או כף עד לעומק של 30 ס"מ. התיחוח מטמין את הקומפוסט באדמה, מאוורר את הקרקע מרכך אותה ומזמין פעילות מיקרו אורגניזמית. אדמה טובה תייצר ירק טוב, טעים ובריא.

– השקו את האדמה, לפני השתילה, במטרה להשאיר אותה לחה. אין צורך להשקות יתר על המידה. עשבים שצמחו במהלך השבוע יש לנכש לפני השתילה.
– שיתלו. בחרו את הירקות, צמחי התבלין וצמחי נוי שאתם אוהבים. ניתן לשתול ירקות מייחורים שהכנתם בבית, לקנות, או לזרוע. כנ"ל לגבי צמחי תבלין. בחרו את מה שאתם הכי משתמשים בו וכך תיהנו מהגינה כל השנה. בדקו כמובן מה לשתול לפי העונה המתאימה.

– איכלו. בין אם שתלתם חסה, בק צ'וי, כרוב, עגבניות או אפילו עץ לימון או אבוקדו, שלב צמיחת הירק או בשלות הפרי, מרתק ומרגש. הודו לטבע שנתן לכם את האוכל המזין והבריא הזה ותיהנו מסלט טוב, פרוסת אבוקדו או תבשיל טעים.
– בתיאבון!