לבריאות

קופות החולים ובתי החולים בעולם המערבי הפכו לעסק משגשג ביותר. על כל טיפול, ייעוץ או הפנייה גופים אלו מתוגמלים באופן שלא יבייש אף תאגיד. ממתי הבריאות שלנו הפכה לעסק ולמה הוא משגשג כל כך בזמן שאנחנו לא נעשים בריאים יותר? והאם זו רק בריאות חיצונית כמו שאומר מיכאל לייטמן?

הנתונים לגבי בריאות הציבור חושפים תמונה עגומה למדי. מחלות לב וסוגי סרטן רבים הפכו למגפות של ממש. נדיר למצוא מישהו שלא מכיר לפחות אדם אחד מהמעגל הקרוב אליו שלא חלה באחת מהמגפות הנוראיות הללו. תורים לרופאים ולמומחים שונים רק הולכים ומתארכים וההוצאות של אדם ממוצע על תרופות שנצרכות בשגרה הולכות וגדלות. אנחנו לא בריאים בכלל ויש לכך סיבות רבות.

יש הטוענים שאורח החיים המערבי הוא אחד הגורמים העיקריים לירידה במאזן הבריאותי של הציבור. העידן הפוסט מודרני בו אנו חיים מלווה במתח רב אותו אנו חווים בחיינו המהירים שדורשים מאתנו לעבוד שעות רבות מדי בכל יום, לרוץ ממקום למקום ועדיין לא להספיק כל מה שרצינו. בנוסף, התזונה המהונדסת והכימיקלים שאנו צורכים על בסיס יומי אינה מטיבים עם הפיזיולוגיה שלנו וגורמים לשיבושים רבים בגוף. גורם נוסף הוא איכות האוויר הירודה שאנו נושמים בעל כורחנו, בין אם מדובר בנזקי עישון אקטיבי ופסיבי, ובין אם מדובר בכמויות הרעלים שנפלטים לאוויר כתוצרי לוואי מהתעשייה ומהייצור מעשה ידינו. דבר נוסף עליו ממעיטים לדבר הוא חוסר שעות השינה ממנו סובלים רבים מאתנו אשר מביא את מערכות הגוף ליציאה מאיזון ולמחלות כרוניות.

יש בידי הטכנולוגיה המפותחת של ימינו להמציא עבורנו פתרונות רבים וטובים אשר יביאו את הסוף למרבית הגורמים שהוזכרו לעיל. החל מאוטומציה שתפחית את שעות העבודה שלנו באופן משמעותי וכלה בפתרונות ירוקים עבור תחומי התעשייה והייצור, ניתן להגיע בקלות רבה לחיים בריאים ונוחים.

הבעיה היא שיצרני התרופות, החיסונים והטיפולים הקונבנציונליים המוכרים אינם ששים לפתרונות אלו אשר באמת יביאו את הציבור לבריאות ולאיזון. הגופים הללו מרווחים מהעובדה שהציבור ממשיך להיות חולה וזקוק לשירותיהם באופן שוטף. בתי החולים מלאים עד אפס מקום וכדורים נמכרים כמו סוכריות בכל בית מרקחת. תעשיית הבריאות מגלגלת מיליארדים בכל שנה ולא נראה שמי שעומד בראשה מעוניין לוותר על כך.

במציאות שלפנינו, בה כל אדם מונע מאינטרס להרוויח לכיסו כמה שיותר ללא כל התחשבות והתחשבנות עם זולתו, קשה להישאר בריאים. החולי האמתי, השורשי, הוא האגו שמכרסם בכל יחיד ובחברה כולה ומשכנע את כולנו שהכי טוב זה לא להתחשב באיש ולבלוע את כל העולם לעצמי בלבד. הפתרון האמתי שיהפוך את כולנו לבריאים בגוף, בנפש וברוח הוא לנהוג על פי הכלל ואהבת לרעך כמוך כפי שמורים לנו חכמים.