לגדל אותם מחדש

סיימתם לאכול את הירקות? אל תזרקו אותם. הנה כמה כאלה שאפשר לגדל מחדש בבית בקלות, במקום ללכת לסופר. גם טעים וגם בריא!

בין אם זה גבעול, שורש או עלה, ישנם צמחים שאפשר לגדל מחדש לכדי צמח שלם, הנה כמה מהם:

למון גראס
אם אתם אוהבים למון גראס בתה שלכם, הנה לכם אספקה קבועה של טעם טוב. קחו קבוצת עלים מהלמון גראס, הכניסו לצנצנת מים שמכסה עד כ-4 ס"מ מהחלק התחתון, החליפו את המים מידי כמה ימים ולאחר כשבועיים יצמחו לכם שורשים יפים. כאשר השורשים ארוכים מספיק, נתין להעביר לשתילה בעציץ או בגינה.

בזיליקום
את הבזיליקום ניתן לגדל מחדש על ידי לקיחת ייחור בגודל של 10 ס"מ. יש להניח אותו בכוס מים, מבלי שהעלים נוגעים במים, לשים במקום מואר ללא חשיפה לשמש, לחכות כמה ימים והשורשים יצמחו. לאחר שהשורשים יגיעו לאורך של כ-5 ס"מ ניתן לשתול בעציץ או בגינה.

חסה וכרוב
תתפלאו, אבל מהשאריות של החסה והכרוב ניתן לגדל צמח שלם. לוקחים את החלק התחתון של החסה (מה שלא שמנו בסלט), שמים אותו בכוס מים, כך שרק חלקו התחתון נוגע בהם, מציבים במקום מואר, מרססים את העלים במים, פעם בכמה ימים, ומחכים ששורשים ועלים יצמחו. תוך כמה ימים, מרגע שהשורשים מגיעים ל-5 ס"מ ניתן לשתול בעציץ או בגינה.

בצל ירוק
אין יותר קל מלגדל בצל ירוק. כל מה שצריך לעשות זה לקחת את חלקו התחתון של אזור השורשים, לשים במעט מים, להחליף מידי יום את המים ותוך יום או יומיים כבר תראו שורשים. שיתלו באדנית או בגינה ולא תצטרכו יותר לקנות בסופר.

יוטיוב