מה לשתול באביב?


מסתיים החורף ואתם כבר חושבים איך לחדש את הגינה? צמחי נוי? מאכל או תבלין? הנה כמה רעיונות אביביים במיוחד

האביב הוא עונה נפלאה של פריחה והתחדשות, לאחר שהאדמה רוויה במים (במקרים של חורף גשום), השמש יוצאת והטבע במלוא פריחתו. במסגרת הפירות והירקות תוכלו לזרוע אבטיחים ומלונים ותירס מתוק. גם דלעת, צנון, אספרגוס, כרוב ניצנים וארטישוק. בעולם הפרחים, תוכלו לשתול חרציות שמושכות פרפרים וציפורים, פיטוניות הפורחות בשלל צבעים ויסמין שניחן בריח עדין ומשכר (מתאים במיוחד לגדרות).

נתמקד בכמה מההצעות מעולם הירקות והפירות:
ארטישוק – צמח רב שנתי, שגדל על אדמה כבדה ועמוקה. הארטישוק מוכן לקטיף לאחר כחצי שנה. ניתן לזרוע או לשתול אותו.
ארטישוק ירושלמי – הארטישוק הירושלמי קל לגידול והוא מגיע בקלות לגובה של כ-2 מטרים. זמן הגידול מהזריעה הוא כ-150 ימים. מרווח השתילה צריך להיות בערך 25 ס"מ בין שתיל לשתיל. כמות העלווה של הצמח גדולה ולפעמים באה על חשבון הפקעות.
בטטה – הבטטה היא שורש מעובה שניתן להפיק מייחורים או משתילים. בזמן השתילה יש להקפיד על מרווח מכובד כיוון שלצמח עלווה שמשתרעת יפה.
מלון – את זרעי המלון ניתן לזרוע מיד עם תחילת האביב. יש לזרוע בעומק של 3 ס"מ ובמרחק של 2-1 מ' אחד מהשני. המלון אוהב כמויות גדולות של מים. השקיה באמצעות טפטפות מומלצת, כדי לא להרטיב יתר על המידה את העלווה.
אבטיח – את זרעי האבטיח יש לזרוע, כמו המלון, עם תחילת האביב. מומלץ להרטיב את הזרעים במים לפני הזריעה כדי להבטיח נביטה. מרחק הזריעה צריך להיות בערך 1.5 מטר בין צמח לצמח. ניתן לזרוע מספר זרעים בקבוצה ואח"כ לדלל.